Współczesne możliwości technologiczne sprawiają, że wybierane przez nas produkty mogą być coraz bardziej spersonalizowane i dopasowane do konkretnych potrzeb. Nie inaczej jest ze stolarką okienną, która może być precyzyjnie dopasowana do oczekiwań. Dotyczy to m.in. koloru. Jaki kolor okien wybrać? Czy okna mogą być elementem aranżacji przestrzeni?

Jaki kolor okien do konkretnych aranżacji wnętrz?

Wybór koloru ram okiennych nie powinien być przypadkowy, jeśli chcemy by mieszkanie czy dom uwodziły elegancją. Współcześnie wnętrza można zaprojektować w dowolnym stylu – warto pamiętać, że okna mogą być funkcjonalnym elementem dekoracyjnym i produktem, wpływającym na odbiór każdego wnętrza. Jednym z najchętniej wybieranych trendów jest styl skandynawski – odznacza się on jasnymi kolorami, umiłowaniem naturalnych materiałów takich jak drewno. Zastanawiając się, jaki kolor okien okaże się najlepszy w takich wnętrzach, warto postawić na naturalne okna drewniane w odcieniach świerku, modrzewia, jesionu. By okna takie zachowały elegancki wygląd również na zewnątrz, konieczne jest zadbanie o nakładki aluminiowe, które chronią ramy. Nowoczesne, minimalistyczne wzornictwo to także chętnie wykorzystywany trend. W takich wnętrzach najlepiej sprawdzą się okna wielkogabarytowe, z ramami w kolorze czerni, grafitu czy antracytu.

Jaki kolor okien wybrać do klasycznych wnętrz?

Klasyczne wnętrza, inspirowane modą retro czy stylem lat 60. I 70, często wypełnione są meblami z naturalnego drewna. Warto dopasować do takich mebli okna – jeśli nie chcemy wykorzystywać droższych okien drewnianych, dobrą opcją okażą się okna z okleiną drewnopodobną. Okleina taka posiada wyczuwalną fakturę, przez co idealnie naśladuje naturalne drewno. Szeroki wybór kolorów oklein daje wiele możliwości aranżacji.

 

Comments are closed.

isafe.pl owiesci.com.pl Wąska dębowa konsola do przedpokoju w stylu loft