Ból głowy i zmęczenie jazdą z powodu głośnego warkotu silnika sprawiają, że dostajesz gęsiej skórki na samą myśl o kolejnym wejściu do auta? A co, jeśli łatwo możesz samodzielnie zaradzić tym problemom? Szum opon, dźwięki z nadkola, bębniący o dach deszcz (szczególnie latem) czy szum wiatru spowodowany wzrostem prędkości jazdy – jeśli na to narzekasz najczęściej, mając na myśli komfort z jazdy, to mamy dla Ciebie świetną wiadomość. Rozwiązania są właściwie trzy:

  1. profesjonalne wyciszenie samochodu w specjalizującym się w tym warsztacie (drogo),
  2. kupno nowego auta z lepszą izolacją akustyczną (jeszcze drożej),
  3. samodzielne wygłuszenie auta przy pomocy mat butylowych i pianki kauczukowej (opcja budżetowa).

W zależności od tego, jakim budżetem dysponujesz, możesz wybrać najbardziej odpowiadającą Ci opcję, my jednak polecamy punkt trzeci – nie dość, że najtaniej, to jeszcze satysfakcja z własnoręcznie podrasowanego samochodu gwarantowana!

Mata wygłuszająca butylowa we wnętrzu samochodu - matybutylowe.pl

Wygłuszanie samochodów – maty wygłuszające butylowe

Czym wyciszyć auto? Obecnie maty bitumiczne do auta i filc to już prawdziwa rzadkość w izolacji akustycznej samochodu. Jaka mata wygłuszająca będzie w takim razie odpowiednia? Najlepsza mata wygłuszająca, to mata butylowa. Takie materiały do wygłuszania samochodów charakteryzują się żywotnością nawet do 20 lat! Nie musisz się obawiać zimy ani lata, ponieważ maty butylowe są odporne na niską (do -50°C) i wysoką temperaturę. Są niezwykle łatwe w montażu, przystosowane nawet dla początkujących użytkowników, nie tylko dla mechaników z wieloletnim doświadczeniem. Wybierając maty wygłuszające do samochodu zwróć też uwagę na jakość materiałów – tylko wybór klasy premium pozwoli Ci należycie wygłuszyć samochód.

Jak wyciszyć auto - Materiały wygłuszające elementy wnętrza

Jak poprawić komfort jazdy? Mata wygłuszająca do samochodu

Nawet w przypadku nowszych modeli producenci samochodów, celem skrócenia czasu produkcji, a co za tym idzie oszczędnością, nie przykładają należytej wagi do profesjonalnego wyciszenia samochodu. Fabryczne wygłuszenie powinno być na tyle dobre, aby nie zostawiać tego na głowie nowych właścicieli samochodów, ale cóż poradzić. Jeśli chcesz kompleksowe wyciszanie, musisz się pochylić nad tą kwestią samodzielnie lub w profesjonalnym warsztacie. Same materiały akustyczne nie są drogie. Jeśli odejmie się koszty robocizny, to wygłuszanie samochodu okaże się nie aż takim wydatkiem, jak mogłoby się początkowo wydawać. Niektórych kierowców może przerażać własnoręczny montaż maty butylowej, jednak naprawdę nie ma się czego obawiać. Odpowiednie materiały i samoprzylepna, łatwo-przywieralna do większości powierzchni powłoka sprawią, że może to być świetna przygoda. Jak samodzielnie wyciszyć samochód? Na początek wygłuszenie podłogi pojazdu (wraz z podłogą bagażnika) – jest to stosunkowo najprostsze, gdyż łatwo można zdemontować do pracy elementy wyposażenia wnętrza pojazdu, czyli fotele i ewentualnie koło zapasowe. W ten sposób wypróbujesz, jak Ci się pracuje z matą i będziesz mógł przejść dalej. W związku z tym wygłuszenie bagażnika będzie dobrym wstępem do dalszej pracy, a już samo to sprawi, że hałas kół będziesz słyszeć wyraźnie ciszej.

Wygłuszanie auta - maty butylowe

Nieco trudniejsze może się okazać wygłuszenie drzwi czy komory silnika (pamiętaj, aby nie zasłaniać otworów technologicznych!), z uwagi na liczne plastikowe elementy i poziom skomplikowania konstrukcji, ale powoli i z pomocą licznych tutoriali internetowych na pewno Ci się uda i koniec końców wyciszenie auta okaże się dla Ciebie bajecznie proste.

Comments are closed.

sc.org ptastate.org zobacz