Wygodny fotel biurowy to podstawa do tego, aby obowiązki służbowe wykonywać w komfortowych warunkach. W czasach, kiedy często pracujemy z domu, znalezienie wygodnego fotela staje się jeszcze ważniejsze. Jakie fotele biurowe proponują topowi projektanci? Na co zwracać uwagę podczas wyboru konkretnego modelu?

Fotele biurowe – zaprojektowane z myślą o użytkowniku

Fotele biurowe to podstawowe wyposażenie przestrzeni biurowych, ale też gabinetów czy sal wykładowych. Ich duży wybór pozwala na dopasowanie modelu do konkretnych potrzeb użytkownika. Najczęściej kupowane fotele biurowe to modele oparte na stabilnym, lekkim stelażu i wyposażone w niewielkie kółka, dzięki którym możliwe jest wygodne przesuwanie fotela po gładkich posadzkach. Niezwykle istotne jest to, aby fotele biurowe posiadały możliwość regulacji. Najczęściej jest to regulacja wysokości siedziska, ale też poziom odchylenia oparcia. W nowoczesnych modelach istnieje też możliwość regulowania położenia podłokietników.

Fotele gamingowe – nie tylko dla graczy!

Ciekawą alternatywą dla klasycznych foteli biurowych są fotele gamingowe. Fotele takie zasadniczo dedykowane są dla graczy, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystywać je również w klasycznych biurach. Nowoczesne fotele gamingowe projektowane są z myślą o wygodzie – posiadają one wygodne, miękkie siedzisko i zaokrąglone oparcie, dające więcej punktów podparcia dla pleców. Wiele modelu uzupełnia się o podpórkę dla karku, co znacząco wpływa na komfort użytkownika. Warto również zwrócić uwagę na tworzywa i materiały: projektanci stawiają na trwałe tkaniny, które nie ścierają się, nie są podatne na uszkodzenia mechaniczne, działanie wilgoci, wnikanie brudu. Fotel gamingowe posiadają kilka punktów regulacji, dzięki czemu możliwe jest lepsze dopasowanie parametrów fotela do konkretnych potrzeb.

 

Comments are closed.

live url https://starachowicki.eu/artykul/porownywarka-oc-bez/1532310 https://zambrow.org/artykul/ubezpieczenie-samochodu/1538421