Skóra garbowana roślinnymi metodami jest produktem, który bardzo ochoczo próbują zdobyć wszyscy kaletnicy ,,robiący w skórach”. To dziedzina rzemiosła, która opiera się przede wszystkim na jakości. Dlatego pozyskanie dobrej jakości skór jest tak ważne. Niestety kaletnictwo dopiero wchodzi w fazę renesansu dlatego wielu pasjonatów tej dziedziny rzemiosła ma problem z pozyskaniem dobrej jakości materiału do swojej pracy. Takie produkty często obecne są na targach często oddalonych o setki kilometrów od domu. Craftpoint wyszedł naprzeciw oczekiwaniom wszystkich kaletników tworząc miejsce, w którym można zakupić skóry garbowane roślinnymi metodami od ręki.

Rodzaje skór garbowanych roślinnie od Craftpoint

 

Po wcześniejszym wspomnieniu o skórach garbowanych Craftpoint warto nieco wspomnieć o ofercie sklepu. Jest ona bardzo bogata oferując jako jedna z nielicznych skóry w różnych grubościach i szerokościach. Z tego tytułu skóra bydlęca garbowana roślinnie od Craftpoint może być zakupiona w wersji cienkiej – 1,2mm. Jest ona idealnym rozwiązaniem w celu tworzenia delikatnych projektów jak woreczki na biżuterię czy monety. Oczywiście grubsze wersje również są dostępne. Te 2,5mm są perfekcyjne dla uniwersalnych wyrobów takich jak portfele czy saszetki. Istnieją jeszcze grubsze wersje – ponad 2,5mm przeznaczone z myślą o paskach do spodni czy torebkach, które na swoich ,,barkach” muszą utrzymać dodatkowy ciężar.

Skóra we wcześniej wymienianych formułach jest oczywiście garbowana roślinnie. Dla osób, które są nie do końca zaznajomione z tym stwierdzeniem oznacza to użycie w pełni naturalnych metod do obróbki skóry po ściągnięciu jej z bydła. Garbowanie roślinne posiada ogromną przewagę nad garbowaniem metodami chemicznymi na wielu płaszczyznach. Garbowanie roślinne daje gwarancję pięknego zapachu natury, którą chcą doświadczyć wszyscy kupcy wyrobów skórnych. Jeżeli chodzi o garbowanie chemicznymi metodami to nie zawsze gwarancja tego faktu jest utrzymana. Często zapach jest o wiele słabszy i ustępuje po kilku miesiącach użytkowania skóry. Dodatkowo garbowanie chemiczne stwarza ryzyko podrażnienia skóry człowieka na tle alergicznym.

Podsumowanie

 

Jak widać skóry garbowane roślinnymi metodami mają przewagę nad skórami garbowanymi chemicznie. Przewaga jest na tyle wyraźna, że każdy kaletnik, który docenia swój kunszt poszukuje skóry garbowanej roślinnie. W Craftpoint znajdzie dokładnie to czego szuka. Oprócz klasyków istnieją również bardziej wymyślne skóry przeznaczone dla prawdziwych pasjonatów kaletnictwa.

Comments are closed.

alive.org icalcom.pl https://beesafe.pl/porady/wymiana-swiec-zaplonowych/