Jeszcze do niedawna auta z zielonymi tablicami rejestracyjnymi były rzadką nowością na polskich drogach. Dzisiaj, szczególnie w dużych miastach, ich liczba znacząco wzrosła. I nic w tym dziwnego! Małe samochody elektryczne są przyjazne planecie i generują stosunkowo niskie koszty utrzymania. Sukcesywnie rozbudowywana infrastruktura sprawia, że dostęp do ładowarek nie jest już problemem. Dlaczego warto przesiąść się do zgrabnego auta ładowanego elektrycznie? Kto będzie najbardziej zadowolony z zakupu takiego wozu? Jakie modele są teraz najbardziej popularne? Sprawdź!

Małe samochody elektryczne – dla kogo?

Małe samochody elektryczne spełnią oczekiwania osób szukających taniego w eksploatacji, a jednocześnie wygodnego w użytkowaniu i nowoczesnego wozu do poruszania się głównie po mieście. Mimo tego, że ceny nowych aut elektrycznych wciąż są stosunkowo wysokie, a rynek wtórny nie jest wystarczająco nasycony, kupno nowego wozu nieemitującego szkodliwych spalin jest niemałym wydatkiem. Warto jednak pamiętać, że inwestycja szybko się zwróci. Ponadto, osoby zainteresowane kupnem ekologicznego samochodu mogą otrzymać dofinansowanie w ramach programu „Mój elektryk”.

Jakie małe samochody elektryczne są najpopularniejsze?

Zastanawiasz się, jaki samochód elektryczny będzie dla Ciebie odpowiedni? Z myślą o osobach poszukujących dobrego samochodu elektrycznego przygotowaliśmy krótkie zestawienie polecanych modeli. Wśród nich znajdują się:

  • Fiat 500e – zgrabny samochód zaliczany do segmentu A. Jego design niewiele różni się od kultowej, spalinowej wersji;
  • Peugeot e-208 – nieco większy model należący do segmentu B. Wyróżnia go unikalna budowa nadwozia (jest to pięciodrzwiowy hatchback);
  • Tesla 3 – największy model wśród wymienionych (segment D). jego atutem jest pojemny bagażnik oraz napęd na przednią oś lub na wszystkie cztery koła.

 

 

Comments are closed.

-escobar.com https://www.lendi.pl/blog/ubezpieczenie-na-zycie-przy-kredycie-hipotecznym/ iemakessupper.com