Pośród wielu organizowanych wycieczek fakultatywnych w Alanyi niektóre cieszą się znacznie większą popularnością niż inne. Często również turyści przejeżdżający na wypoczynek w pierwszej kolejności rezerwują interesujące ich wycieczki dla siebie i rodziny, aby mieć pewność, że nie zabraknie dla nich miejsca w interesującym ich terminie.

Statek piracki – atrakcja dla dużych i małych

Jedną z wycieczek, które cieszą się w Alanyi ogromną popularnością, jest rejs statkiem pirackim. Już sam statek, którym odbywa się rejs jest niesamowitą atrakcją – jest to kilkupoziomowa drewniana lub metalowa łódź. Oczywiście organizowaniem takich rejsów zajmuje się kilka firm, co sprawia że często turyści mogą sobie wybrać ten, który najbardziej ich interesuje.

Jeśli chodzi o trasę rejsu, to są one do siebie niezwykle podobne. Ujednolicenie trasy umożliwia również zapewnienie płynnego i bezkolizyjnego przemieszczania się łodzi. Ponadto umożliwia to pokazanie turystom najciekawszych miejsc, które można zobaczyć z pokładu łodzi.

Trasa rejsu statku pirackiego

Wycieczka łodzią piracką trwa zazwyczaj około 6-7 godzin. Turyści wyruszają z zabytkowego portu, który sam w sobie stanowi przepiękne miejsce. Wystarczy nieco odpłynąć, aby móc podziwiać piękno Czerwonej Wieży, uznawanej za symbol rozpoznawczy Alanyi z nieco innej perspektywy niż z poziomu lądu. Statki opływają półwysep, na którym można podziwiać twierdzę i mury obronne, pozostałości dawnych czasów. Turyści mogą również podziwiać najsłynniejsze w tej okolicy jaskinie, które otrzymały nazwy Zakochanych, Piratów i Fosforyzującej. Przy Jaskini Zakochanych dla pasażerów statku organizowany jest pokaz skoków do wody z wysokości ponad 10 metrów. Oczywiście podczas trwania rejsu turyści mogą zażywać kąpieli w ciepłych wodach Morza Śródziemnego. Serwowany jest również obiad, a ponadto zapewniane są chłodne napoje czy zimne przekąski lub lody.

Dzień pełen wrażeń

Wycieczka statkiem pirackim to z pewnością niezapominane wrażenie dla wszystkich. Bardzo często dla ich uczestników organizowane są dodatkowe atrakcje, jak na przykład dyskoteki, pokazy sztucznych ogni czy laserów czy ciekawe animacje. Na pewno będzie to niezwykle mile spędzony dzień, który na długo pozostanie w pamięci wszystkich. Rejs kończy się po południu, a turyści mogą zrezygnować z transportu do hotelu po powrocie i pozostać w porcie, korzystając z wielu dostępnych tam atrakcji na własną rękę. Podobnie jak w przypadku innych wycieczek, również na tą najlepiej zarezerwować sobie cały dzień.

Comments are closed.

ngchenzi.com zobacz mama.org