Remonty to niezbędny elementem dbania o infrastrukturę drogową w Polsce. Celem remontów jest nie tylko poprawienie jakości nawierzchni dróg, ale też rozbudowa węzłów komunikacyjnych, wymiana sygnalizacji świetlnej, budowa zatoczek. Proces planowania remontów jest niezwykle złożony i wymaga zadbania zarówno o bezpieczeństwo robotników drogowych, jak i kierujących.

Dlaczego remonty dróg są tak ważne?

Remonty dróg pozwalają na bieżąco poprawiać stan nawierzchni, co bezpośrednio wpływa na komfort kierujących, jak i ich bezpieczeństwo. Elementy takie jak dziury w asfalcie czy koleiny mogą powodować uszkodzenie pojazdu, jak również utratę kontroli nad nim.

Czy remontowany odcinek musi być zamknięty?

Współcześnie, podczas planowania remontów dróg, dąży się do tego, aby pozostawić dany odcinek ulicy drożny. Zarządcy remontu mają kilka rozwiązań do wyboru – mogą oni zaproponować ruch wahadłowy, sterowany tymczasową sygnalizacją świetlną. Mogą również wykorzystać pas awaryjny do wykreowania dodatkowego pasa ruchu na czas remontu. W przypadku dróg szybkiego ruchu często przekierowuje się ruch na przeciwny pas ruchu, oczywiście z zachowanie wszelkich zasad bezpieczeństwa oraz z ograniczeniem prędkości. By możliwe było zastosowanie tych rozwiązań, konieczne jest stosowanie odpowiednich znaków drogowych, słupków ostrzegawczych oraz tablic informacyjnych. Ich dowolne osadzenie umożliwią podstawy drogowe oferowane m.in. przez markę Nicrobase.pl.

Jak tworzone są podstawy drogowe?

Podstawy drogowe są niezbędnym elementem, zarówno podczas planowania remontów dróg, ale też kiedy konieczne jest wydzielenie przestrzeni na parkingach czy też przy organizacji eventów. Nowoczesne podstawy tworzone są z materiałów pochodzących z recyklingu – dzięki temu dostają one „drugie życie”, a dodatkowo wspierane jest środowisko naturalne. Podstawy drogowe projektowane są tak, by możliwe było ich modułowe łączenie. Dzięki temu możliwe jest stworzenie długiej, stabilnej podstawy, odpowiedniej do stawiania tablic informacyjnych. Nie ma potrzeby używania żadnych klejów czy złączek! Warto również wiedzieć, że podstawy drogowe posiadają uniwersalne otwory montażowe, dzięki którym można na nich osadzać dowolne znaki, słupki czy tablice. Podstawy marki Nicrobase proponowane są w dwóch wariantach: 20 i 30 kg. Warto również dodać, że podstawy są zabezpieczone przed zmiennymi warunkami pogodowymi oraz przypadkowym najechaniem samochodu.

 

 

Comments are closed.

nejug.org kst.org epismo.org