Lasery to wszechstronne urządzenia, które znalazły szerokie zastosowanie w medycynie estetycznej. Przy ich pomocy można pobudzić tkankę do produkcji większej ilości kolagenu i elastyny, a tym samym – poprawić napięcie skóry i zredukować zmarszczki oraz inne niedoskonałości. Wyjaśniamy, na czym polega laserowe odmładzanie twarzy oraz gdzie można skorzystać z tego rodzaju zabiegów.

Jak działa laser na zmarszczki?

Lasery przeznaczone do odmładzania twarzy są w stanie zagęścić skórę, poprawić jej napięcie i spłycić zmarszczki. Mogą być stosowane u osób w różnym wieku, ponieważ wykazują korzystne działanie również w profilaktyce anti-aging, wzmacniając kondycję skóry i spowalniając proces starzenia. Zastosowanie serii zabiegów laserowych na zmarszczki prowadzi do głębokiego liftingu skóry, poprawy owalu twarzy i wygładzenia cery.

Laserowe odmładzanie skóry opiera się na wprowadzaniu drobnych, termicznych uszkodzeń w tkance, które rozmieszczone są w równomiernych odstępach. Urządzenie wprowadza zmiany na około 20–25% leczonej powierzchni. Tyle wystarczy, aby pobudzić skórę do rozpoczęcia intensywnych procesów regeneracyjnych i odbudowy kolagenu, prowadzących do wyraźnego odmłodzenia twarzy.

Na czym polega odmładzanie twarzy laserem?

Odmładzanie skóry laserem powinno być wykonane przez doświadczonego lekarza medycyny estetycznej lub kosmetologa. W zależności od użytego urządzenia i indywidualnego progu bólu zabieg może zostać przeprowadzony w znieczuleniu miejscowym (kremem znieczulającym) lub bez niego. Nowoczesne lasery są dodatkowo wyposażone w system chłodzenia, co zwiększa komfort terapii.

Procedura zabiegowa polega na przyłożeniu głowicy urządzenia w miejscu zabiegowym i emisji wiązki lasera w głąb skóry. W zależności od mocy lasera skóra może zareagować silnym zaczerwienieniem, obrzękiem, drobnym krwawieniem, łuszczeniem się naskórka, napięciem i suchością. Po 2–3 dniach wszelkie tego typu objawy powinny ustąpić i zauważalne są już pierwsze rezultaty. Dla skrócenia czasu gojenia i wzmocnienia efektu odmłodzenia eksperci z Kliniki La Perla Klif, Warszawa ul. Okopowa 58/72 lok 1.32B polecają łączenie laseroterapii z mezoterapią osoczem bogatopłytkowym.

Gdzie można skorzystać z zabiegów laserowych na twarz?

Lasery w medycynie estetycznej wykorzystywane są nie tylko do redukcji zmarszczek. Służą również do usuwania innych niedoskonałości skóry, takich jak: rozszerzone naczynka, rumień, żylaki, blizny, rozstępy i przebarwienia. Nowoczesne kliniki dysponują kilkoma takimi urządzeniami, aby za każdym razem móc dopasować terapię do indywidualnych potrzeb Pacjenta. Czasem na przykład okazuje się, że laserowe odmładzanie twarzy u jednej osoby wymaga zastosowania kilku różnych technologii.

Na zabieg laserowego odmładzania twarzy najlepiej jest umówić się w klinice, która ma doświadczenie w stosowaniu tego rodzaju technologii. Ważne, żeby zabiegi na twarz wykonywane były przez doświadczonych specjalistów – lekarzy lub kosmetologów. Decydując się na laseroterapię w miejscu godnym zaufania, zyskujesz poczucie bezpieczeństwa. Szukasz sprawdzonej kliniki medycyny estetycznej w swojej okolicy? Wejdź na tę stronę po więcej informacji.

Comments are closed.

https://amtm.pl/przelam-bariery-zimy-z-ogrzewaczem-gazowym/ guardpr.pl oura.org