Czy blockchain ma przyszłość? Oczywiście, że tak. I to świetlistą, pomagając zrewolucjonizować nie tylko rynek kryptowalut, ale także wiele innych branż, jakie przekonały się, że ta technologia ma w sobie ogromny potencjał.

Nowe zawody

Blockchain product development sprawił, że obecnie mówi się o nowych zawodach, cieszących się ogromnym zainteresowaniem ze strony potencjalnych pracodawców. O jakich zawodach mowa?

Machine Learning Specialist 

Blockchain product development doprowadził do tego, że w chwili obecnej mówi się o zawodzie, który po polsku oznacza nauczyciela robotów. Na tym stanowisku, zatrudniona osoba będzie uczyć maszyny wykonywać różnego rodzaju zadania. Coraz częściej mówi się o tym, aby zostały uruchomione kierunki na studiach, które pozwoliłyby kształcić osoby o takiej specjalności. Machine Learning Specialist ma za zadanie stworzyć system, który w przyszłości będzie w stanie samodzielnie się udoskonalać.

Blockchain Engineer

Blockchain designer doprowadził do tego, że pojawiło się zapotrzebowanie na osoby, które w polskim znaczeniu mają być ochroniarzami kryptowalut. Jego zadaniem jest zabezpieczanie transakcji kryptowalutowych. Musi on wymyślić takie rozwiązania, które będą w stanie spełnić oczekiwania inwestorów, nie utrudniając im przy tym niczego. Nie brakuje w końcu cyberzagrożeń, które mogą budzić wątpliwości u inwestorów. Dlatego też potrzebna jest ochrona, a dokładnie ochroniarz, który to będzie czuwał nad całością zawieranych transakcji.

DevOps Engineer

10Clouds to jedna z takich firm, gdzie można znaleźć osoby zatrudnione na takich stanowiskach, jak DevOps Engineer, czyli opiekunów aplikacji. Coraz częściej mówi się o rewolucji DevOps jako o czymś, co ma pozytywnie wpłynąć na funkcjonowanie różnego rodzaju przedsiębiorstw. DevOps Engineer to osoba, która zajmuje się programowaniem aplikacji, jak również administrowaniem systemu. Najważniejsze założenie to usprawnienie komunikacji pomiędzy poszczególnymi zespołami, jakie znajdują się w firmie. 

I co dalej?

Tego typu zjawiska, jak nowe zawody dowodzą temu, że rewolucja już się rozpoczęła. Na dobre. Już wiele rozwiązań udało się wdrożyć, a kolejne tylko czekają na to, aby ktoś się nimi zainteresował – co na pewno nastąpi już niedługo. Aczkolwiek, nadal sporną kwestią pozostają regulacje prawne. Wciąż są one niedopracowane, dlatego też blockchain nie sprawdza się wszędzie. Można mieć jednak nadzieję na to, że nawet ta kwestia zostanie uregulowana w niedalekiej przeszłości. 

 

Comments are closed.

pulications.org uryartcinema.pl worlds.com