Posiadacze samochodów i motocykli zobligowani są do tego, aby pojazd ubezpieczyć polisą OC. Ubezpieczenie samochodu to niezwykle istotna kwestia, którą warto rozważyć i wybrać najlepszą opcję. Poza ubezpieczenie samochodu w formie OC w Polsce możemy zakupić również dodatkowe, nieobowiązkowe ubezpieczenia, które lepiej chronić będą nasze mienie.

Obowiązkowe ubezpieczenie samochodu OC

Podstawowym ubezpieczeniem, które musi wykupić każdy posiadacz pojazdu mechanicznego, jest ubezpieczenie samochodu w formie OC. Polisa odpowiedzialności cywilnej pozwala na chronienie interesów innych użytkowników drogi. W praktyce, jeśli właściciel polisy będzie sprawdzą kolizji czy wypadku, to właśnie jego ubezpieczyciel pokryje podstawowe koszty napraw. Brak polisy OC sprawia, że usterki i uszkodzenia będzie trzeba zapłacić z własnej kieszeni. Ubezpieczenie samochodu OC sprawdzane jest podczas każdej kontroli drogowej. Brak ważnego ubezpieczenia naraża na wysokie mandaty. Warto pamiętać, że ubezpieczenie samochodu tego typu jest ważna rok, istotne jest więc zachowanie jej ciągłości. Nawet jeden dzień bez ważnego ubezpieczenia naraża nas na kary finansowe.

Ubezpieczenie samochodu w formie dodatkowej polisy

Warto wiedzieć, że w Polsce możliwe jest zakupienie dodatkowej, nieobowiązkowej polisy, która będzie chroniła bezpośrednio nasz samochód czy motocykl. Ubezpieczenie samochodu w formie OC to polisa, której zakres wybieramy samodzielnie. Polisa OC chroni przed skutkami kradzieży, zniszczenia czy uszkodzenia np. na parkingu. Wysokość składki OC zależna jest od zakresu ubezpieczenia. Drugą opcją jest Assistance – to polisa, która przydaje się w drodze. Dzięki Assistance możliwe będzie odholowanie samochodu do najbliższego warsztatu, jak również uzyskanie samochodu zastępczego.

Comments are closed.

alive.org https://beesafe.pl/porady/uprawnienia-strazy-miejskiej/ ard.net