Przygotowywanie posiłków to sztuka, ale również codzienny obowiązek – warto dbać o to, aby przygotowywać dania zdrowe, wartościowe i smaczne. Okazuje się, że nie tylko jakość produktów wpływa na smak posiłków – niezwykle istotne są również garnki i patelnie, które na co dzień wykorzystujemy w kuchni. Kupując nowe komplety garnków warto wziąć pod uwagę kilka czynników. Jakich?

Idealne patelnie – czyli jakie?

Zestawy patelni oferowane dzisiaj przez czołowych producentów zaskoczą nas pod wieloma względami – są one nie tylko zaprojektowane zgodnie z najnowszymi trendami, ale też wykonane z materiałów o podwyższonej odporności na uszkodzenia, ścieranie. Zestawy patelni ceramicznych są jednymi z najchętniej wybieranych – dlaczego?

Nowoczesne patelnie ceramiczne to produkt dostosowany do codziennego użytkowania. Patelnie takie posiadają wnętrza wyściełane wieloma warstwami powłok ceramicznych, których zadaniem jest przede wszystkim zmniejszenie ryzyka przywierania pokarmów do dna naczynia. Druga istotna kwestia to oczywiście możliwość smażenia na znacznie mniejszej ilości tłuszczu, co przekłada się bezpośrednio na zmniejszenie kaloryczności potrawy. Powłoki ceramiczne są odporne na ścieranie, przez co przez długie lata będziemy mogli cieszyć się funkcjonalnością tych produktów. Na uwagę zasługują również rączki i uchwyty tworzone z antypoślizgowych materiałów. Uchwyty są odpowiednio profilowane, aby codzienne użytkowanie było przyjemniejsze i łatwiejsze. 

Nowoczesne garnki stalowe

W naszych kuchniach nie może zabraknąć miejsca na nowoczesne garnki – tu wybór jest naprawdę olbrzymi. Producenci zaproponują nam zestawy składające się z kilku lub kilkunastu elementów, uzupełnionych o liczne dodatki. Szukając garnków zwróćmy uwagę na garnki ze stali nierdzewnej 18/10. Ten rodzaj tworzywa zabezpieczony jest przed działaniem wilgoci, rdzą, odkształceniami. Garnki stalowe posiadają wbudowane w dno specjalne dyski – zadaniem dysków jest równomierne rozprowadzanie ciepła wewnątrz garnka.  

Comments are closed.

https://beesafe.pl/porady/carpooling/ Krzesła Ogrodowe zobacz wiecje