Produkty POS to wszystkie dostępne materiały, które wspierają sprzedaż i są nośnikami takich reklam, które są realizowane poza środkami masowego przekazu, a skierowane są bezpośrednio do klienta detalicznego.

Jak można podzielić produkty POS?

Wśród produktów POS występuje podział na miękkie i twarde. Spowodowane jest to użyciem różnych materiałów do produkcji, a także ich przeznaczeniem. Produkty POS miękkie to przede wszystkim ulotki i plakaty, które wykonane są z kartonu lub tektury. Twarde to kasetony, litery przestrzenne, standy, kioski, kosze zasypowe i inne rzeczy, które są wykonane z tworzyw sztucznych twardych, stali czy drewna, albo metalu.Materiały reklamowe POS można także podzielić ze względu na ich umiejscowienie w przestrzeni handlowej. Inne będą produkty przeznaczone na ladę, inne na sufit, a inne na podłogę, czy półki.

Rodzaje produktów POS

Jednym z materiałów POS są wobblery. Jest to reklama, którą przyczepia się elastycznym paskiem do półki, na której są produkty. Duża plakietka, najczęściej w jaskrawych kolorach, zaraz po wejściu do sklepu przyciąga wzrok klienta. Stoppery to reklamy umieszczane prostopadle na półce, natomiast toppery to reklama, którą umieszcza się na samym szczycie.Shelf- liner jest listwą reklamową, która umieszczona na półce, prezentuje i podkreśla zalety produktów. Wśród materiałów POS znajdują się także hangery i potykacze. Pierwszy, hanger, jest dużym plakatem, który zawiesza się pod sufit i ma on za zadanie reklamować markę i produkty, natomiast potykacz to reklama na plastikowym stojaku. Naklejki to kolejny rodzaj materiałów POS, które mogą występować w różnych kształtach i kolorach. Te duże można przyklejać nawet na podłogę i mają wtedy właściwości antypoślizgowe.Najbardziej popularnymi produktami POS są broszury i ulotki, lightboxy. Te ostatnie to konstrukcja, która podświetla plakat zawierający logo producenta i jego produkty. Najnowocześniejszą formą są infokioski, czyli interaktywna reklama, którą umieszcza się na wyświetlaczu komputera. Spełnia one funkcję informacyjną i pozwala ustalić gdzie znajduje się dany produkt, można również za jego pomocą zamówić posiłek.

Zalety materiałów POS

Dzięki odpowiedniemu zastosowaniu tych produktów reklamowych wzrasta zainteresowanie promowanym towarem, producentem, a dzięki temu zwiększa się jego sprzedaż. Materiały te są również o wiele tańsze niż kampanie reklamowe, przeprowadzane w mediach. Należy jednak pamiętać, aby nie było zbyt dużego zagęszczenia reklam w jednym miejscu, ponieważ staja się nieczytelne.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Produkty POS.

Comments are closed.

https://adamama.org/meble-kuchenne-zestawy-dopasowane-do-potrzeb/ https://hanza.edu.pl/nowoczesne-meble-do-malego-salonu/ https://dlsgallery.com/mala-sypialnia-meble-do-niewielkiego-wnetrza/