W wielu wnętrzach dużą rolę odgrywa obecność roślin. To właśnie one są żywą dekoracją, która wprowadza do aranżacji naturalne elementy i ociepla ją. Rośliny jednak nie są zawieszone w próżni. Każda z nich musi zostać posadzona w donicy. W jakich aranżacjach sprawdzają się one najlepiej? Kiedy warto stawiać na rośliny?

Industrialne wnętrza

Może się wydawać, że styl industrialny to tylko stare drewno, zabytkowa cegła i metal… ale to nie prawda. W tym stylu jest też miejsce na rośliny w estetycznych donicach lechuza. Rośliny są kolorystycznymi akcentami, które rzucają się w oko. Przy okazji pokazują też związek pomiędzy naturą a wnętrzem.

W industrialnych wnętrzach dużym zainteresowaniem cieszą się różnego rodzaju pnącza. Można pozwolić im wspiąć się po stalowej ramie np. regału na książki albo kolumny podtrzymującej antresolę. To całkiem ciekawa i odważna propozycja dla miłośników niebagatelnych rozwiązań.

Nowoczesny styl

Dużą popularnością w aranżacji wnętrz cieszy się styl nowoczesny. Jest on w pewnym sensie krewnym stylu industrialnego i minimalizmu. Obecnie wcale nie chodzi o to, by w mieszkaniu było wszystkiego więcej, ale by przestrzeń była zorganizowana lepiej. Właśnie dlatego w takich aranżacjach sprawdzają się donice lechuza.

Różnorodność donic pozwala na dobranie najlepszych do konkretnego wnętrza. Kolorem przewodnim są szarości? Barwy natury? Mocne akcenty? Nie ma problemu. Znajdzie się donica w każdym odcieniu i kształcie, który mógłby pasować do danego wnętrza.

W przypadku aranżacji nowoczesnych najczęściej jednak będzie można spotkać donice lechuza w odcieniach bieli, szarości i czerni. Te trzy kolory pojawiają się w projektach najczęściej. Co ważne – donice najczęściej mają proste kształty, które nie onieśmielają formą i jej skomplikowaniem.

Styl prowansalski

Ten styl nawiązuje do francuskich tradycji. A czy można wyobrazić sobie tradycyjny francuski dom bez donic z kwitnącą w nich lawendą? Nie powinno więc być zaskoczeniem, że w stylu prowansalskim jak najbardziej jest miejsce na donice i rośliny.

W tych aranżacjach najlepiej sprawdzą się białe donice oraz te w naturalnych odcieniach ceramiki. Pewną ciekawostką mogą też być donice stylizowane na stare dzbanki i czajniki. Wprowadzą one do wnętrza sielski element, który z pewnością uświetni całą aranżację. W końcu styl prowansalski to styl wiejski.

Ciekawym rozwiązaniem może też być samodzielne ozdobienie donic metodą decoupage. Dzięki temu będą świetnie pasowały do wystroju i będą wyglądały na starsze niż są w rzeczywistości.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://barokko.pl/pol_n_Donice-179.html.

Comments are closed.

zobacz wiecje https://chuck.com.pl/klucz-do-czterosezonowego-tarasu-ogrzewacze-gazowe/ https://notodo.pl/kuchnia-styl-loft