Samochody z Anglii cieszą się sporym zainteresowaniem polskich kierowców – są one nie tylko w doskonałym stanie, ale też nierzadko są to prawdziwe, motoryzacyjne perełki. Sprowadzenie takiego samochodu do Polski to jednak połowa sukcesu – koniczne jest również jego zarejestrowanie oraz ubezpieczenie OC anglika. Czy polisa OC dla samochodu pochodzącego z Anglii jest wyższa?

Ubezpieczenie OC anglika – co jest istotne?

Ubezpieczenie OC anglika to temat często poruszany na forach motoryzacyjnych. Nie ma wątpliwości, że ubezpieczenie OC takiego samochodu jest po prostu droższe – czasami nawet o 300% w stosunku do klasycznych samochodów. Skąd taka różnica w cenie?

Zanim samochód z Anglii wyjedzie na polskie drogi, konieczne jest jego przystosowanie. Nie musimy już przekładać kierownicy na lewą stronę, jednak są elementy, które muszą zostać zmienione, aby samochód uzyskał rejestrację w Polsce. Konieczne jest przystosowanie reflektorów, aby lepiej oświetlały prawą stronę jezdni i pobocze, istotna jest również wymiana szkła w lusterkach, aby dawały większe pole widzenia. Do uzyskania rejestracji konieczne jest też przeniesienie światła przeciwmgielnego na lewą stronę. Dopiero po dokonaniu tych zmian można umówić się na wizytę w urzędzie komunikacji i złożyć niezbędne papiery. Dokumenty jakie musimy zabrać ze sobą, to m.in. brytyjski dowód rejestracyjny, dowód zakupu, dotychczasowe tablice rejestracyjne.

Jak zdobyć ubezpieczenie OC anglika?

Wyższa cena ubezpieczenia OC anglika wynika przede wszystkim z faktu, że polscy kierowcy nie są przyzwyczajeni do jazdy z kierownicą po prawej stronie. Generuje to sporo trudności, np. podczas wyprzedzania, gdyż widoczność jest ograniczona. Jazda anglikiem może też generować problemy związane z oceną odległości. Wyższa cena ubezpieczenia OC wynika z kwestii bezpieczeństwa i większego ryzyka kolizji.

 

 

 

Comments are closed.

https://dinusiek.pl/ogrzewacz-tarasowy-jak-cieszyc-sie-tarasem-niezaleznie-od-pory-roku/ https://gayer.com.pl/nowoczesny-przedpokoj-inspiracje-i-aranzacje-z-nuta-industrialna/ zobacz wiecje