Patrząc na współczesny rynek finansowy, do jakich można dojść wniosków? Zmienia się on dosłownie z roku na rok, oferując nowe możliwości klientom. Z rynkiem finansowym powiązane jest określenie fintech. Co ono dokładnie oznacza i czego można się po tym dokładnie spodziewać?

Financial technology

Fintech to skrót od financial technology. To pojęcie, które można rozpatrywać na dwa sposoby. Pierwszy – jest bardzo dosłowny i odnosi się do technologii, która w szerokim pojęciu powiązana jest z rynkiem finansowym, jak również produktów, jakie właśnie w tym miejscu oferowane są konsumentom.

Drugi – to przedsiębiorstwa, które oferują rozwiązania konkretnym sektorom rynkowym, jakie przydatne są, jeżeli chodzi o mądre zarządzanie finansami.

Które z tych pojęć jest bardziej prawdziwe? Obydwa. Dlaczego? Ponieważ są one ze sobą ściśle powiązane. Aczkolwiek, należy pamiętać o tym, że potrzeby współczesnych konsumentów, w szczególności wielkich korporacji, są bardzo zróżnicowane. Takie właśnie są też usługi rynku finansowego, jakie opracowane są przez fintech – firmy zajmujące się świadczeniem tego typu usług.

Polskie rozwiązania w sektorze finansowym

Fintech software development company, taka jak np. 10Clouds, jest w stanie pomóc wielu firmom. Nawet tym najmniejszym, którym zależy na sprawnym zarządzaniu usługami finansowymi.

Duży wkład ma w tym Polska, która postrzegana jest jako jedna z lepszych, jeżeli chodzi o nowoczesną technologię fintech. Co więcej, dzięki temu nie tylko wielkie korporacje, ale również osoby prywatne mają przyjemność korzystać z dobroci technologii fintech. O czym jest dokładnie mowa? Jednym z takich rozwiązań jest chociażby bardzo popularny w ostatnich czasach BLIK. To Polski Standard Płatności Sp. z o.o odpowiedzialny jest za stworzenie technologii, umożliwiającej m.in. dokonywanie płatności przy pomocy telefonu. 

Segment ubezpieczeniowy

Aczkolwiek, wspominając o fintech, nie można zapomnieć m.in. o segmencie ubezpieczeniowym. Tak, nie tylko finanse, ale również Insurtech, dzięki czemu zakup polis ubezpieczeniowych nie jest już tak skomplikowany. Pewnie już niejedna osoba miała okazję przekonać się, że wszystkie formalności można dopiąć online, bez konieczności wychodzenia z domu. Wystarczy bowiem zainstalować odpowiednią aplikację mobilną. Do tego dzięki Insurtech, który bazują na produktach fintech, można w łatwy sposób zarządzać swoją polisą lub też pomnażać swój kapitał, jeżeli tylko będzie taka możliwość, w przyszłości spodziewając się większych zysków.

 

Comments are closed.

ialdent.pl loki.com.pl zemydlaciebie.pl