Jak sprawić, aby nasza strefa wypoczynkowa na tarasie czy w ogrodzie była jeszcze bardziej dostosowana do naszych potrzeb? Jednym z elementów, które z pewnością warto rozważyć jest parasol ogrodowy. Nowoczesne parasole proponowane przez topowych producentów zaskoczą nas pod wieloma względami. Jakie parasole warto wybrać do naszych ogrodów i na tarasy?

Parasol ogrodowy wykonany z trwałych materiałów

Nowoczesne parasole znacząco różnią się od produktów tego typu, które mogliśmy znaleźć na polskim rynku 10-15 lat temu. Dzisiaj parasol ogrodowy to produkt, który zachwyci nas na wielu płaszczyznach. Podstawowym zagadnieniem są tu tworzywa i materiały, odpowiednio zabezpieczone przed działaniem wilgoci, zmiennymi warunkami atmosferycznymi czy brudem. Parasol ogrodowy ochroni nas zarówno przed silnym promieniowaniem słonecznym, jak i niespodziewanym deszczem. Jak to możliwe?

Nowoczesne parasole ogrodowe to konstrukcje wykonane z materiałów o podwyższonej odporności na uszkodzenia. Podstawą jest tu aluminiowy stelaż, na którym opiera się cała konstrukcja. Stelaż wykonany jest z lekkiego aluminium malowanego proszkowo – taka struktura zabezpieczona jest przed korozją. Stelaż osadzony jest na ruchomej stopie, która pozwala na rotowanie konstrukcji wokół jej osi. 

Parasol ogrodowy z szeroką czaszą

Uwagę przyciąga czasza parasola ogrodowego – może ona posiadać bok o długości nawet 4 metrów! Parasol ogrodowy dostępny jest z czaszą okrągłą, prostokątną, kwadratową – wszystko zależne jest od danego modelu. Czasze tworzone są z tkanin poliestrowych pokrytych warstwą poliuretanu. Takie połączenie sprawia, że tkanina jest zabezpieczona przed działaniem wilgoci, wnikaniem brudu czy też promieniowaniem UV. Nawet po wielu latach nie traci ona swojego koloru. 

Comments are closed.

https://unixos2.com https://stworzwnetrze.com.pl https://schuh-wetsch.org