Oliwę z oliwek jak sama nazwa wskazuje, pozyskuje się z owoców drzewa oliwkowego. Oliwki razem z pestkami są miażdżone i wytłacza się z nich sok. Smak i kolor oliwy zależeć będzie od odmiany użytej do produkcji, a jest to cała gama odcieni – od żółtego do ciemnozielonego. Dzięki temu na rynku jet bardzo wiele gatunków oliwy BIO różniących się od siebie znacząco wieloma cechami. Do wyboru mamy oliwę extra virgin, oliwę virgin, oliwę lampante czy oliwę z wytłoczyn oliwnych. Oliwa to bardzo wartościowy tłuszcz roślinny, który warto włączyć do swojej diety. Sprawdź jakie zastosowanie może mieć w kuchni.

Oliwa z oliwek BIO – zdrowotne właściwości

Oliwa jest podstawowym tłuszczem w diecie śródziemnomorskiej. Wykorzystuje się ją jako dodatek do sałatek, gotowanych warzyw, dań makaronowych oraz do tradycyjnej włoskiej pizzy. Doskonale nadaje się też do smażenia, można ją rozgrzać do wysokiej temperatury, a i tak zachowa większość swoich właściwości. Wyniki licznych badań naukowych wskazują, że oliwa z oliwek BIO ma pozytywny wpływ na funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego. Regularnie spożywana przyczyni się również do obniżenia złego cholesterolu i regulacji ciśnienia tętniczego krwi. Oliwa z oliwek zawiera niewielką ilość kwasów tłuszczowych nasyconych, natomiast sporą jej część stanowią nienasycone kwasy tłuszczowe zdecydowanie lepsze dla naszego zdrowia.

BioSklep24 – zdrowa żywność w dobrych cenach!

Nasz sklep internetowy ze zdrową żywnością posiada szeroką ofertę oliw BIO oraz innych naturalnych produktów. Sprzedaż wysyłkowa pozwala na szybką realizację zamówienia i korzystne ceny. Wszystkie produkty w naszym asortymencie posiadają certyfikaty potwierdzające ich ekologiczne pochodzenie. Oferta naszego sklepu kierowana jest do osób, które cenią naturalne produkty i – podobnie jak my – troszczą się o środowisko! Zadbaj o swoje zdrowie poprzez zdrową dietę. Pomożemy Ci w tym jak najlepiej potrafimy. Zapraszamy – https://bio-sklep24.pl/.

Comments are closed.

https://dinusiek.pl/ogrzewacz-tarasowy-jak-cieszyc-sie-tarasem-niezaleznie-od-pory-roku/ https://e-halina.pl/przemyslowy-szyk-w-codziennych-przestrzeniach-odkryj-tajniki-stylu-loftowego/ zobacz