Starannie dopasowany kask do jazdy konnej jest najważniejszym elementem wyposażenia każdego jeźdźca, niezależnie od stopnia jego zaawansowania. Czym powinien charakteryzować się dobry kask jeździecki? Czy używany model dobrze spełni swoje zadanie? Sprawdź!

Kask do jazdy konnej: nowy czy używany?

Nowoczesne kaski są starannie zaprojektowane w detalach. Pod wpływem silnego uderzenia skorupa pęka, przyjmując na siebie całą siłę wstrząsu. W efekcie uszkodzeniu ulega kask, a nie ciało poszkodowanego sportowca. Warto mieć świadomość, że nawet niewielkie, niewidoczne na pierwszy rzut oka uszkodzenie kasku oznacza naruszenie jego konstrukcji i może sprawić, że straci on swoje właściwości. Z tego względu specjaliści odradzają korzystanie z kasków z wypożyczalni i kupno używanych modeli, których historii nie znamy.

Solidny kask do jazdy konnej – bezpieczeństwo w każdych warunkach

Kask do jazdy konnej powinien być lekki, a jednocześnie wytrzymały. Obecnie większość producentów oferuje modele ze skorupą z poliwęglanu. Wnętrze dobrych modeli wyściełane jest gąbką amortyzującą wstrząsy i wchłaniającą pot. Wkład jest wymienny, co sprzyja utrzymaniu higieny. Nad komfortem jazdy w upalne dni czuwają otwory wentylacyjne. Zwróć uwagę, czy wstępnie wybrany model spełnia rygorystyczne normy, czego potwierdzeniem są specjalistyczne certyfikaty (aktualna norma bezpieczeństwa to VG1 01.040 2014-12)

Aby kask dobrze spełniał swoją rolę, musi być starannie dopasowany do budowy anatomicznej użytkownika. Kaski, tak samo jak ubrania, dostępne są w rozmiarach S, M i L. Jeszcze lepsze dopasowanie konkretnego modelu umożliwiają pokrętła regulacyjne.

 

 

Comments are closed.

https://zambrow.org/artykul/ubezpieczenie-samochodu/1538421 https://www.rmfclassic.pl/polecamy/Inne https://ciekawostki-porady.blogspot.com/