Przydomowy taras może bez trudu zmienić się w letnią jadalnię – niezbędny okaże się do tego, duży stół ogrodowy rozkładany. Wystarczy kilka elementów, aby zwykły taras zmienić nie do poznania i sprawić, by przestrzeń ta naprała nowego charakteru. Jakie meble warto wybrać?

Duży stół ogrodowy rozkładany z drewnianym blatem

Naturalne drewno jest niezwykle cenione jako element dekoracyjny w ogrodach czy na tarasach. Duży stół ogrodowy rozkładany może posiadać drewniany blat, który doskonale prezentować się będzie w otoczeniu zieleni. Najczęściej wykorzystywanym gatunkiem drewna jest drewno tekowe – ten egzotyczny materiał odznacza się wysoką odpornością na ścieranie, uszkodzenia, działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Warto pamiętać, że blat takiego stołu należy olejować i konserwować regularnie. Dzięki temu drewno zabezpieczone będzie przed działaniem promieniowania UV, płowieniem. Duży stół ogrodowy rozkładany warto uzupełnić eleganckimi krzesłami. Drewniany blat doskonale będzie komponować się z krzesłami z naturalnego rattanu. Pnącza rattanowe wykorzystywane do tworzenia mebli, pozyskiwane są z plantacji o zrównoważonym rozwoju, co minimalizuje degradację środowiska naturalnego i wspiera jego ochronę.

Duży stół ogrodowy rozkładany w cieniu parasola

Pomysł na taras ze strefą jadalną to idealne rozwiązanie, kiedy chcemy cieszyć się latem. Warto pomyśleć również o tym, w jaki sposób zabezpieczyć taras przed słońcem. Doskonałym pomysłem okaże się nowoczesny parasol ogrodowy, którego czasza może być odchylana w jednej lub w dwóch płaszczyznach. Parasole tworzone są z wysokiej jakości tworzyw, zabezpieczonych przed wilgocią i zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Parasole osadza się na stabilnych podstawach – niebanalnym urozmaiceniem są podstawy z niewielkimi kółkami, które pozwalają na wygodne przesuwanie konstrukcji po posadzce tarasu.

Comments are closed.

Industrialna półka typu loft do łazienki ysoutherlanc.com icalcom.pl