Wszystkie osoby, które są legalnie zatrudnione w Niemczech – sezonowo lub też na stałe – powinny “zaprzyjaźnić” się z tamtejszym urzędem skarbowym. Całkiem możliwe, że będzie przysługiwał im zwrot podatku z Niemiec.
Jak rozliczyć niemiecki podatek?
Właściwie można by powiedzieć, że każda osoba, która kiedykolwiek robiła to w Polsce, nie powinna mieć z tym problemu. Wszystko bowiem działa na tej samej zasadzie. Można by więc powiedzieć, że uzyskać zwrot podatku z Niemiec wcale nie będzie tak trudno. Tylko jest jedno “małe” ale – język obcy. Nie ma się co oszukiwać, że w takich przypadkach jak kontakt z urzędami, sprawa może być nieco utrudniona. Nawet, jeżeli komuś wydaje się, że płynnie mówi po niemiecku, to jednak samodzielnie rozliczenie podatku stanowić może pewien problem. Na szczęście, można liczyć na wsparcie polskich biur rachunkowych, które chętnie będą wspierać w tym procesie wszystkie zainteresowane osoby.
Komu przysługuje zwrot podatku z Niemiec?
Właściwie to każdej osobie, która była legalnie zatrudniona u zachodnich sąsiadów, a pracodawca systematycznie odprowadzał należne składki. Niemiecki pracodawca musi wystawić kartę podatkową. Jest to taki odpowiednik polskiego PIT-11, który otrzymuje się z początkiem kolejnego roku. Wyjątkiem od tej sytuacji są osoby, które na terenie Niemiec pracowały krócej niż 183 dni. Jeżeli ktoś pracował krócej niż pół roku, nie przysługują mu żadne ulgi. Co więcej, nie można liczyć się z tym, że otrzyma się zwrot podatku ze strony niemieckiej.
Jak otrzymać zwrot podatku z Niemiec?
Comments are closed.