Czy to prawda, że okna antywłamaniowe są w stanie dobrze chronić przed złodziejami? Nie, do tego potrzebny jest też dobry system alarmowy. Obydwa te elementy są w stanie zapewnić zdecydowanie lepszą ochronę każdemu domowi, czy też mieszkaniu.

Dobrze zabezpieczone okna

Nie ma szans na to, żeby okna antywłamaniowe stały się porządną zaporą dla włamywaczy. W szczególności, że współcześni złodzieje mają do dyspozycji najnowocześniejszą technologię. Tego rodzaju okna wyróżniają się tym, że posiadają dodatkowe zabezpieczenie, dzięki czemu ewentualnym rabusiom będzie je trudniej sforsować. Tego rodzaju zabezpieczenia sprawiają, że ich klasa odporności jest zdecydowanie większa – w szczególności, jeżeli porówna się je do okien tradycyjnych. Tak, cena okien antywłamaniowych jest większa, ale można być pewnym tego, że będzie to zakup opłacalny. W szczególności, jeżeli w domu jest dużo kosztowności.

Jakie zabezpieczenia mają okna antywłamaniowe?

Skoro już o zabezpieczeniach mowa, to warto powiedzieć, o co tak naprawdę chodzi. Na liście tych zabezpieczeń znaleźć można:

  • okucia – a tak naprawdę specjalne zaczepy antywyważeniowe, które posiadają dodatkowe czopy, rozmieszczone  na całym obwodzie.
  • wysokiej jakości profile szybowe – szyby o odpowiedniej klasie (P3 lub P4), które podnoszą bezpieczeństwo okien na jeszcze wyższy poziom. W tego rodzaju oknach stosuje się na ogół trzy szybowe pakiety okien.
  • klamki zamykane na kluczyk – nie tylko dobre zabezpieczenie przed złodziejami, ale również przed małymi dziećmi. 

Comments are closed.