Każdy właściciel samochodu osobowego, ciężarowego, motocykla i innego pojazdu mechanicznego zobowiązany jest prawnie do corocznego odnawiania polisy OC. Mimo tego, że zakres ochrony w tym zakresie określa ustawa, każdy ubezpieczyciel samodzielne określa ceny swoich usług. Na koszty polisy wpływają również stałe czynniki. Jakie? Sprawdź!

Parametry techniczne wozu

Podczas spotkania z agentem w pierwszej kolejności zostaniesz zapytany o dane techniczne ubezpieczanego mienia. Podstawowym czynnikiem wpływającym na wysokość składki  jest marka samochodu, model, rok produkcji, pojemność silnika, przebieg. Wbrew pozorom nie zawsze ubezpieczanie starego samochodu jest tańsze niż objęcie ochroną nowego modelu. Na podstawie parametrów szacowana jest wypadkowość pojazdu i koszty ewentualnej naprawy. Nierzadko zdarza się, że właściciele starszych, awaryjnych samochodów obarczeni są wysokimi kosztami ubezpieczenia.  

Dane kierowcy

Dla ubezpieczyciela nie bez znaczenia jest wiek i doświadczenie kierowcy,  jego miejsce zamieszkania a nawet jego stan cywilny (badania dowodzą, że osoby mające dzieci jeżdżą znacznie ostrożniej, co zmniejsza ryzyko kolizji). Najwięcej będą musieli zapłacić młodzi, niedoświadczeni kierowcy, którym nie przysługują zniżki za bezszkodową jazdę. 

Jak zaoszczędzić? 

Młodzi kierowcy ubezpieczający swój pierwszy samochód często decydują się na ustanowienie współwłasności wozu z inną, bardziej doświadczoną osobą, której przysługują zniżki (przeważnie zaufanym członkiem rodziny). Ponadto, zanim udasz się do biura, sprawdź ofertę w sieci. Na stronie beesafe.pl znajdziesz przejrzysty, prosty w obsłudze kalkulator, dzięki któremu obliczysz wysokość składki w grupie Compensa – towarzystwie ubezpieczeniowym cenionym przez najbardziej wymagających klientów.

Comments are closed.

ngchenzi.com https://e-oko.com/ogrzewacz-tarasowy-komfort-w-chlodne-wieczory/ ptionua.com